Dane klientów firmy Wonga mogły wyciec do sieci

Atak na duży serwis pożyczkowy. Dotyczy tysięcy użytkowników z Polski.

To efekt ataku na serwery serwisu – podaje „The Guardian”. Ostrzeżenia otrzymują też użytkownicy z Polski. – Sprawca mógł mieć dostęp do danych ok. 22 tys. klientów Wonga w Polsce – wyjaśniła firma w korespondencji z tvn24bis.

wonga

Imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numer dowodu osobistego – między innymi takie dane 270 tys. klientów serwisu oferującego pożyczki online mogły wyciec do internetu. Wielu z nich, także z Polski, otrzymuje ostrzeżenia mówiące o tym, że obce osoby mogą mieć dostęp do ich kont.

Więcej czytaj na: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wyciek-danych-z-serwisu-wonga,730748.html

1 komentarz do wpisu “Dane klientów firmy Wonga mogły wyciec do sieci”

  1. A oto odpowiedź Wonga (FB):
    Wiemy, że w ubiegłym tygodniu doszło do nieautoryzowanego ograniczonego dostępu na serwery Wonga w Wielkiej Brytanii. Nieautoryzowany dostęp mógł potencjalnie dotyczyć danych danych klientów w Polsce. Na ten moment nie możemy potwierdzić, że doszło do wycieku danych. ale nie wykluczamy żadnego scenariusza, i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Szczegółowy proces weryfikacji czy dane klientów zostały przeniesione poza serwery Wonga jest w toku. Poinformowaliśmy klientów, których sprawa mogła dotyczyć o tej sytuacji. Jeśli miałby Pan jakieś pytania prosimy o kontakt z call center 22 388 88 88

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w na www.pozyczka-prywatna.pl nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody Copyright ? Właściciel: Adam Durzyński AD-Net REGON: 300054038 NIP: 9720004634 kontakt: [email protected] Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie.